Bakan Yerlikaya açıkladı! 20 ilde operasyon: 146 tutuklu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları söyledi: “Nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kara para aklama suçlarına karşı genel merkezi Adana’da olmak üzere 20 ilde eş zamanlı yürütülen ‘Sibereye-23’ operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı. suç varlıkları.” dedi.

Yerlikaya operasyonla ilgili şu detayları paylaştı:

“Bilgisayar sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanların peşindeyiz, asla göz yummalarına izin vermeyeceğiz.
Adana Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Antalya, Bitlis, Çanakkale, Çorum, Denizli,Diyarbakır,Eskişehir,Gaziantep, Hatay, Kırıkkale, Kocaeli, Kütahya, Ordu olmak üzere 20 ilde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Emniyet Müdürlüğü İl Müdürlükleri, Sivas ve Şırnak İlde eş zamanlı yürütülen “CYBERGOZ-23” operasyonlarında şüpheliler; Meta Trader-4, Meta Trader-5 ve Vakıf Capital Yatırım isimli mobil uygulamalar ve sabit telefon numaraları aracılığıyla vatandaşlarla “Forex yatırımı vaadi ile yüksek kazanç sağlanması” konusunda iletişim kuruyor, sahte uygulamalar ve yatırım başvuru paraları aracılığıyla gerçek dışı kazançlar gösteriyorlar. Vatandaşlardan yaklaşık 1 milyar TL’lik hesapta faaliyet olduğu ve haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

Operasyonların ardından; 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet pompalı tüfek, 35 adet kripto varlık madenciliği cihazı, 2 milyon 596 bin TL ile yüklü miktarda altın, döviz ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Ayrıca yaklaşık 300 milyon TL değerindeki taşınır ve taşınmaz mallara el konulması için yasal işlem başlatıldı.
Operasyonları gerçekleştiren Adana Başsavcılığını ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle” dedi.Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çıplaktı ve kirli yerde yatıyordu...Çıplaktı ve kirli yerde yatıyordu…
‘Sanırım beni yemeyi hayal ediyor’ El konulan dev pitonu geri istedi
Cenazesi yakılmak üzereyken Hakan Fidan müdahale etti.Cenazesi yakılmak üzereyken Hakan Fidan müdahale etti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber