ABD Başkanı Biden duyurdu: Gazze’ye insani yardımları gökten indirmeye başlayacağız

Amerika Başkanı Joe Biden, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Biden, Oval Ofis toplantısı sırasında yaptığı basın açıklamasında, dün yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırıya değinerek, saldırıyı “trajik ve endişe verici bir olay” olarak nitelendirdi. Biden, şunları söyledi: “Can kaybı yürek parçalayıcıdır. “İnsanlar o kadar çaresiz ki masum insanlar kendilerini korkunç bir savaşın ortasında buluyor, ailelerini geçindiremiyor” dedi.

ABD’nin Gazze Şeridi’nde daha fazlasını yapması gerektiğini vurgulayan Biden, “Önümüzdeki günlerde Ürdün ve diğer ülkelerdeki dostlarımızla birlikte hava yardımı yapacağız.”

AW153376_04

Bölgeye karayolu sevkiyatını artırmak ve İsrail’in yardım ulaştırmasını kolaylaştırmak için çabalayacaklarını söyleyen Biden, şöyle konuştu: “Bahane yok çünkü gerçek şu ki Gazze’ye gelen yardım yeterli değil. Masum hayatlar tehlikede, çocukların hayatları tehlikede. Daha fazla yardım alana kadar beklemeyeceğiz. “Sadece birkaç tır değil, yüzlerce tır göndermeliyiz” dedi.

(İHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Murat Kurum'dan Özgür Özel'e yanıtMurat Kurum’dan Özgür Özel’e yanıt
Yer: Esenyurt!  Minare kırılarak yere düştü...Yer: Esenyurt! Minare kırılarak yere düştü…
Deprem korkusuyla evine çelik kulübe yaptırmak istedi!  O bir kabustuDeprem korkusuyla evine çelik kulübe yaptırmak istedi! O bir kabustu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber