Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcıları Ankara’daki siyasi diyalog toplantısında bir araya geldi

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Yardımcısı Akçapar ile Yunan mevkidaşı Papadopoulou’nun Ankara’da olağan siyasi diyalog toplantısı gerçekleştirdiği bildirildi.

Açıklamada, görüşmelerde ikili ilişkilerin çeşitli boyutlarının yanı sıra bölgesel ve uluslararası konuların da ele alındığı ifade edildi ve şöyle devam edildi: “Her iki taraf da, ikili ve uluslararası işbirliği alanlarında mevcut olumlu atmosferin Atina Anlaşması doğrultusunda geliştirilmesi yönündeki ortak kararlılıklarını yineledi. İki ülkenin liderleri tarafından geçen Aralık ayında Atina’da imzalanan deklarasyon.” Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada, görüşmede Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’in Türkiye’ye yapması planlanan ziyarete ilişkin hazırlıkların ele alındığı ve ikili ilişkilerin tüm boyutları dahil olmak üzere mevcut diyalog kanallarında şu ana kadar kaydedilen gelişmelerin değerlendirildiği belirtildi.

(AA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir ve İstanbul'dan iç karartıcı haber!  Son sözleri şuydu: İzmir ve İstanbul’dan iç karartıcı haber! Son sözleri ‘Bizi kurtarın’ oldu
Kızın kaçırılması için çıkan kavga kanla sonuçlandı!  2'si ağır 5 yaralıKızın kaçırılması için çıkan kavga kanla sonuçlandı! 2’si ağır 5 yaralı
Türkiye'de eşi benzeri yok!  Bir adımla il değiştirdiler ve 2 dakika arayla oruçlarını açtılar, kararını her iki mahallede de verdi.   Türkiye’de eşi benzeri yok! Bir adımla il değiştirdiler ve 2 dakika arayla oruçlarını açtılar, kararını her iki mahallede de verdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber