RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin diziye sert eleştiride bulundu! “Dürüst olacağım, eşim ve kızımla izleyemem.”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, katıldığı bir toplantıda son dönemde ekranlarda yer alan dizileri eleştirdi.

“Reyting denen bir canavar var. Reyting olmadan hiçbir şey olmaz ama sırf reyting almak için tüm değerlerimizi ve yasalarımızı bir kenara mı bırakacağız?’ Şahin, “Açıkçası söylüyorum, eşim ve kızımla dizi izleyemiyorum” açıklamasıyla dikkat çekti.

Şahin toplantıda şunları söyledi: “Bu dizi bu kanalda olsaydı cezalandırılmaz mıydı?” Açıklamalarının yanlış olduğunu öne sürerek, “Bu mümkün değil, her yerde ceza alan diziler var. Hangi kanalda yayınlanırsa yayınlansın hiçbir yaptırım uygulanmayan diziler var. Bunun hiçbir şeyi yok” dedi. kanalla alakası yok, benim fikrimle alakası yok, anlayışımla alakası yok.” dedi.

Yapımcıların nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi veren Şahin, reytinglere yönelik eleştirilerin ardından, ‘En çok reyting alan konu şiddet. Baştan sona şiddet mi uygulamalıyız? En çok oy alan cinsellik, bunu baştan sona yapmalı mıyız?’ dedi sertçe.

(AA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ünlü komedyen bir anda sahneden düştü!  Sağlık ekipleri geldiÜnlü komedyen bir anda sahneden düştü! Sağlık ekipleri geldi
Kime oy vereceğini açıkladı! Kime oy vereceğini açıkladı!
Kocasıyla ilgili itirafı herkesi şaşırttı!  Nur Viral ne diyeceğini bilemediKocasıyla ilgili itirafı herkesi şaşırttı! Nur Viral ne diyeceğini bilemedi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber