Newroz kutlamasında Öcalan posterini açan 3’ü 70 kişi tutuklandı

İstanbul Valiliği, Yenikapı’daki Nevruz kutlamasında PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterini açan 3 kişinin de aralarında bulunduğu 70 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Yayınlanma: 17.03.2024 – 22.08

Abo Ol

Google Haberleri

İstanbul Valiliği, bugün Yenikapı’da düzenlenen Nevruz kutlamalarında 70 kişinin tutuklandığını duyurdu. Valilikten akşam saatlerinde yapılan açıklama şöyle:

“Bugün saat 10.00-17.00 arasında Fatih Yenikapı İlçesi miting alanında Eşitlik ve Demokrasi için Halk Partisi (DEM Parti) tarafından ‘Şimdi özgürlük zamanı’ temalı miting ve ‘Nevruz Kutlaması’ etkinliği düzenlendi. olay, bölgedeki ve çevresindeki güvenlik uygulamaları;

Etkinlik alanındaki kulede PKK/KCK silahlı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterini açan (MA), (Ş.A) ve (Y.Ö) isimli kişiler tutuklandı. Bölgede yapılan güvenlik çalışmaları sırasında, arama geçmişi bulunan (MK) ve (MB) isimli kişiler “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklandı. Etkinlik alanı ve çevresinde “polise direndiği, kaos yarattığı ve yasa dışı slogan atarak terör örgütü lehine propaganda yaptığı” tespit edilen 15’i kadın, 55 erkek olmak üzere toplam 70 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber