İsviçre polisi aşırı sağcı Avusturyalı siyasetçinin “tersine göç” konulu sunumunu engelledi.

İsviçre polisi Kimlik Hareketi lideri Sellner’ın katıldığı etkinliğin iptalini talep etti.

REKLAM

Polis, aşırı sağcı Avusturyalı siyasetçi Martin Sellner’in Cumartesi günü İsviçre’nin Aargau kantonunda düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapmasını engelledi.

Kimlikçi Hareket lideri Sellner sosyal medya hesabından şunları söyledi: “İsviçre’nin Aargau kantonunda polis bir konuşmaya baskın düzenledi, elektriği kesti, beni kelepçeledi ve olayı engelledi.” iki ay boyunca Aargau’ya girmesine izin verilmeyeceğini yazıp ilan etti.

Aargau polisi, İsviçreli grup “Junge Tat” (Genç Eylem) tarafından düzenlenen etkinliğin iptalini talep ettiklerini ancak organizatörlerin bu talebe uymaması nedeniyle etkinliği kapattığını doğruladı.

Aargau polisi, “Kamu güvenliğini sağlamak ve karşı parti üyeleriyle çatışmaları önlemek için konuşmacı durduruldu ve kanton bölgesini terk etmeye zorlandı” dedi. Söylendi.

Kimlik hareketi

Sellner, bazı göçmenlerin vatandaşlıkları olsa bile göç ettikleri ülkeyi terk etmeye zorlanabilecekleri “tersine göç” kavramıyla ilgili bir sunum yapmak üzere Tegerfelden’e gitmişti.

Kimlikçi Hareket, İslam karşıtı ve ırkçı görüşlere sahip radikallerle ilgili resmi endişelerin bir işareti olarak, 2019’dan bu yana Almanya’nın iç istihbarat servisi tarafından aşırı sağcı bir grup olarak tanımlanıyor. sınıflandırılmıştır.

Avrupa’da hızla yayılan Kimlikçi Hareket, mülteci karşıtı, göçmen karşıtı ve Müslüman karşıtlığıyla tanınıyor ve Avrupa’nın göçmenlerden ve Müslümanlardan “arındırılmasını” savunuyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber