Gazze’de kanlı gece: İsrail saldırılarında 80 Filistinli öldürüldü

Alınan bilgilere göre İsrail, Nusayrat mülteci kampı ve Gazze kenti başta olmak üzere çeşitli bölgelerde saldırılar gerçekleştirdi. Evlere ve sivil binalara düzenlenen saldırılarda en az 80 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

7 KATLI BİNA YIKILDI

İsrail ordusunun Gazze’deki El Cela Caddesi’ndeki bir evi bombalaması sonucu çok sayıda kişi enkaz altında kaldı.

İsrail güçleri, Gazze kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı Şifa hastanesi yakınındaki 7 katlı binayı hedef alarak yıktı. Onlarca kişi hayatını kaybetti ve enkaz altında kaldı.

Sivil savunma ekiplerinin binanın enkazından 5 Filistinlinin cenazesini çıkararak çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

İsrail’in Gazze şehrinin Tuffah mahallesindeki bir evi hedef aldığı saldırıda en az 5 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda da yaralandı. İsrail’in şehrin Nasr semtindeki bir evi bombalaması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

saksağanlar2

MÜLTECİ KAMPINDA EN AZ 36 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

Gazze hükümetinin basın ofisinden yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Nusayrat mülteci kampındaki bir evi hedef aldığı ve en az 36 Filistinliyi öldürdüğü açıklandı.

Yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi’nde, İsrail ordusunun 7 Ekim 2023’ten bu yana sivil yerleşim yerlerine, hastanelere, okullara ve Filistinlilerin barınaklarına yönelik saldırılarını sürdürmesi nedeniyle büyük bir insani felaket yaşandı. insani yardım girişi.

Başta Birleşmiş Milletler kuruluşları olmak üzere uluslararası çevreler, çoğu hastanenin hizmet dışı olduğu, açlık, susuzluk ve hijyen malzemesi eksikliğinden kaynaklanan hastalıklar nedeniyle Gazze’de ateşkes sağlanması ve bölgeye insani yardım girişinin artırılması çağrısında bulunuyor. tıbbi malzeme eksikliği.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında en az 13 bin 500’ü çocuk, 9 bini kadın olmak üzere 31 bin 490 Filistinli öldürüldü, 73 bin 439 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Başlık yönlendirmesi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilerin bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama: 2-5 Nisan'da ödeyeceğizSon haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilerin bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama: 2-5 Nisan’da ödeyeceğiz
Eylem Tok ve oğlu yurt dışına kaçmıştı!  Sessizliği bozdu: 'Belki daha kötüsünü yaparım'Eylem Tok ve oğlu yurt dışına kaçmıştı! Sessizliği bozdu: ‘Belki daha kötüsünü yaparım’
Seçimlere yalnızca birkaç gün kaldı!  Fatih Erbakan bu açıklamaya son verdiSeçimlere yalnızca birkaç gün kaldı! Fatih Erbakan bu açıklamaya son verdi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber